Preparat do stymulacji skóry, precyzyjnie dopasowany do jej potrzeb, może spowolnić proces starzenia oraz zredukować jego efekty. W Instytucie dr Stawowskiej wykorzystujemy m.in. metody niechirurgicznego stymulowania skóry, które mają duży potencjał w kontekście działań anti-aging.
W procesie starzenia się twarzy zachodzą różnorodne zmiany dotykające skóry, mięśni, kości, więzadeł, powięzi oraz tkanki tłuszczowej. W miarę upływu lat składniki tkanki kostnej ulegają powolnemu rozkładowi, zwłaszcza w obszarze kości jarzmowej, szczęki i żuchwy. Prowadzi to do zmniejszenia masy struktur podtrzymujących, co z kolei prowadzi do opadania tkanek. Do tego dochodzą dysproporcje w układzie tkanki tłuszczowej, która zaczyna się kumulować np. w okolicy fałdów nosowo-wargowych, co prowadzi do efektu „opadania” oraz rozluźnienia się konturów twarzy. Stymulator skóry może pomóc w walce z tym procesem.
Stymulatory skóry to różnego rodzaju substancje. Łączy je zdolność pobudzania fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Wyróżniamy przede wszystkim:
Preparaty do stymulacji skóry na bazie kwasu hialuronowego. Wysokie stężenie kwasu hialuronowego pozwala na dogłębne nawilżenie skóry, a jednocześnie poprawia jej jędrność i elastyczność.
Preparaty zawierające hydroksyapatyt wapnia. Składnik ten daje efekt wypełnienia, a następnie, po pewnym czasie pokazuje swoje właściwości jako stymulator odnowy skóry.
Stymulator skóry zawierający aminokwasy. Aminokwasy występują w nich przeważnie w połączeniu z kwasem hialuronowym. Pomaga to utrzymać i wzmocnić włókna kolagenowe skóry, przyczyniając się do jej zagęszczenia i odmłodzenia.
Stymulator odnowy skóry z polinukleotydami. W wielu przypadkach dają znaczną poprawę napięcia skóry, a ponadto zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz szybki proces powrotu do zdrowia.
Wybór konkretnego preparatu zależy od indywidualnych potrzeb i stanu skóry pacjenta, dlatego ważne jest skonsultowanie się z lekarzem specjalistą w dziedzinie kosmetologii.
Przebieg zabiegu poprawy napięcia skóry twarzy jest zależny od wybranej metody oraz preparatu. Niektóre z technologii składają się z kilku etapów – podczas każdego z nich wykonywany jest inny zabieg oraz podawany inny preparat. Potem, np. po 4 i 8 tygodniach, wymagane mogą być kolejne aplikacje stymulatorów skóry.
Jakie są rezultaty zabiegu z wykorzystaniem stymulatorów skóry? Znacznie poprawia się nawilżenie. Stymulacja skóry pozwala na obudowę zaburzonej równowagi hydrolipidowej. Jednocześnie może stać się napięta, jędrniejsza, a owal twarzy wyraźniejszy. Fibroblasty są pobudzane do produkcji kolagenu, wskutek czego dochodzi do zagęszczenia skóry – wtedy przestaje być ona cienka i wiotka. Pacjenci niejednokrotnie obserwują u siebie także rozświetlenie. Co więcej, stymulacja skóry powinna dawać efekty przynajmniej przez kilka miesięcy od ostatniego zabiegu. Aby móc cieszyć się rezultatami, należy wdrażać zabiegi powtarzające – harmonogram kolejnych sesji ustalisz ze specjalistą.
Eksperci Instytutu dr Stawowskiej pracują z różnymi technologiami nieinwazyjnej stymulacji skóry. Zapraszamy do kontaktu. Podczas pierwszego spotkania lekarz zbierze dokładny wywiad medyczny oraz przedstawi Ci możliwości, ale także zagrożenia związane z zabiegiem.
Neauvia STIMULATE & LIFT – podnieś swoją skórę
3000zł
Cena obejmuje 3 zabiegi, w odstępach 4 tygodniowych.
Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej
Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.