Medycyna estetyczna

Peelingi medyczne, peelingi chemiczne

Zabieg już od: 180pln

Upływ czasu, słońce i zanieczyszczenia wpływają na pogorszenie wyglądu skóry, która nieuchronnie traci swoją pierwotną świeżość i blask. Objawy fotostarzenia, suchość skóry, blizny potrądzikowe, czy przebarwienia pozapalne to tylko niektóre z niedoskonałości mogących wpływać na niezadowolenie z wyglądu i pogorszenie samooceny. Na szczęście istnieją sposoby na szybką i wyraźną poprawę oraz odmłodzenie cery.

Peeling medyczny w Białymstoku

Peelingi medyczne to zabiegi złuszczające warstwę rogową naskórka, wpływające na wyraźne odświeżenie wyglądu i lepsze odżywienie skóry właściwej. Pacjenci Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku mogą skorzystać z kilku rodzajów peelingów, w zależności od konkretnego problemu. Zabieg przy użyciu odpowiednio dobranego kwasu wyrównuje koloryt skóry, przyspiesza regenerację, syntezę kolagenu i elastyny oraz wspomaga leczenie wielu schorzeń i niedoskonałości skóry.

Peeling chemiczny - co to jest?

Peeling chemiczny (medyczny) to zabieg złuszczania martwych, zrogowaciałych komórek naskórka za pomocą odpowiednich kwasów, czyli substancji o obniżonym pH. Dzięki procesowi skóra jest pobudzana do intensywnej odbudowy oraz regeneracji w jej głębszych warstwach. Efektem tego jest przyspieszenie metabolizmu komórkowego oraz wzmożona produkcja kolagenu, co bezpośrednio przekłada się na poprawę wyglądu i stanu skóry. Dodatkową zaletą złuszczania skóry jest lepsze wchłanianie substancji aktywnych znajdujących się w kosmetykach do pielęgnacji.

Ponieważ konieczny jest właściwy dobór preparatów do konkretnego problemu skóry, zabieg należy przeprowadzać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologicznych.

peeling chemiczny białystok

Rodzaje peelingów chemicznych

Peelingi medyczne klasyfikuje się według głębokości penetracji skóry.

  • Peelingi powierzchniowe - oddziałują na warstwę naskórka. Są najłagodniejsze, wykorzystują kwasy w niższych stężeniach, na przykład 10% TCA.
  • Peelingi średnio głębokie - działające nie tylko na naskórek, ale również na górną warstwę skóry właściwej. Do zabiegu stosuje się wyższe stężenia kwasów, np. TCA w stężeniu od 35% do 50%.
  • Peelingi głębokie - przenikają do głębszych warstw skóry, wykorzystują specjalistyczne formuły np. zawierające fenol.

Dobór odpowiedniego rodzaju i stężenia kwasu jest zadaniem specjalisty, który musi uwzględnić indywidualne potrzeby skóry pacjenta oraz charakterystykę problemów skórnych, z którymi się zmaga. Dzięki szerokiej gamie dostępnych preparatów, możliwe jest precyzyjne dostosowanie zabiegu do konkretnego przypadku.

Peelingi chemiczne - kwasy wykorzystywane przy zabiegach

Preparaty wykorzystywane w peelingach chemicznych dostosowywane do indywidualnych potrzeb skóry i problemu pacjenta. Wśród szerokiej gamy kwasów stosowanych do peelingu chemicznego można wyróżnić:

  • kwas mlekowy - właściwości nawilżające i pobudzające regenerację skóry. Zalecany dla osób z suchą i wrażliwą cerą,
  • kwas migdałowy - ma większe cząsteczki, sprawdza się przy skórze wrażliwej, skłonnej do przebarwień czy trądziku różowatym,
  • kwas glikolowy - małe cząsteczkom, wnika głęboko w skórę, co pozwala na intensywne działanie nawilżające. Często wybierany w celu redukcji oznak fotostarzenia się skóry, oraz w walce z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi,
  • kwas glikolowy - małe cząsteczkom, wnika głęboko w skórę, co pozwala na intensywne działanie nawilżające. Często wybierany w celu redukcji oznak fotostarzenia się skóry, oraz w walce z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi,
  • kwas pirogronowy - ceniony za swoje właściwości keratolityczne, antybakteryjne i sebostatyczne, co sprawia, że jest efektywny w leczeniu trądziku pospolitego, zaskórników oraz blizn, a także w regulacji produkcji sebum,
  • kwas salicylowy - rozpuszczalny w tłuszczach, ma zdolność do penetracji gruczołów łojowych i wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Polecany dla osób z cerą tłustą i problemami trądzikowymi,
  • kwas azelainowy - wybierany ze względu na swoje wszechstronne działanie – od antybakteryjnego i przeciwzapalnego, po normalizujące pigmentację skóry,
  • kwas trójchlorooctowy (TCA) - działa intensywnie (koaguluje białko) ze względu na niskie pH. Wnika głęboko w skórę i, w zależności od stężenia, może znacząco zredukować przebarwienia, blizny, a nawet głębokie zmarszczki.

Peelingi chemiczne - wskazania

Peeling medyczny to doskonała metoda dla osób, które pragną zatroszczyć się o kondycję skóry twarzy i ciała. Zabieg może przynieść efekty w zwalczaniu wielu problemów skórnych. Wśród wskazań do zabiegu można wyróżnić:

  • trądzik pospolity,
  • trądzik różowaty,
  • blizny potrądzikowe,
  • zaburzone wydzielanie sebum,
  • przebarwienia,
  • objawy fotostarzenia się skóry,
  • utrata napięcia i elastyczności skóry.

Peelingi chemiczne - efekty zabiegów

  • Regeneracja i zwiększenie grubości skóry,
  • Zmniejszenie widoczności płytkich zmarszczek,
  • Poprawa napięcia skóry,
  • Regulacja wydzielania sebum,
  • Zmniejszenie wielkości porów oraz zmian trądzikowych,
  • Wyrównanie kolorytu skóry,
  • Zwiększenie poziomu nawilżenia skóry,
  • Zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych.

Przygotowanie do zabiegu peelingu chemicznego

Bezpieczeństwo peelingu zależy nie tylko od odpowiedniego doboru rodzaju i stężenia kwasu, ale również od odpowiedniego postępowania przed zabiegiem.

Zaleca się, aby przez okres 30 dni przed planowanym zabiegiem unikać intensywnej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne oraz zrezygnować z opalania w solarium i nie stosować samoopalaczy.

W okresie 10 dni przed planowanym peelingiem chemicznym należy powstrzymać się od depilacji, stosowania peelingów oraz retinoidów, które mogą wywołać podrażnienie skóry. W dniach poprzedzających zabieg nie powinno się również stosować kosmetyków zawierających kwasy.

Osoby, które mają tendencję do pojawiania się opryszczki, powinny omówić z lekarzem profilaktyczne przyjmowanie leków zawierających acyklowir.

Zalecenia po peelingu chemicznym

Po zabiegu peelingu medycznego należy ściśle przestrzegać zaleceń specjalisty. Zazwyczaj zaleca się, aby ograniczyć korzystanie z sauny i basenu oraz kontaktu skóry z promieniowaniem UV. W przypadku konieczności przebywania na słońcu należy stosować wysokie filtry przeciwsłoneczne.

Dodatkowo zwykle stosuje się specjalne kremy, które mają na celu łagodzenie podrażnień oraz przyspieszenie procesu odnowy naskórka.

Peelingi chemiczne - przeciwwskazania

Peeling chemiczny to zabieg, który pomimo swojej niskiej inwazyjności i szerokiego zakresu zastosowań, nie jest odpowiedni dla każdego pacjenta.

Przeciwwskazania do peelingu chemicznego
:

  • uczulenie lub nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • okres ciąży i laktacji,
  • obecność niektórych chorób autoimmunologicznych, które mogą wpływać na proces regeneracji skóry,
  • aktywne infekcje skórne,
  • poważne infekcje ogólne,
  • przyjmowanie niektórych leków (np. izotretynoiny),
  • świeża opalenizna,
  • skłonność do powstawania bliznowców.

Skutki uboczne po peelingu medycznym - powikłania

Peeling medyczny charakteryzuje się minimalną inwazyjnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa, ale jak każda procedura medyczna wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. W zależności od stopnia penetracji skóry, po zabiegu mogą wystąpić reakcje takie jak: zaczerwienienie, pieczenie skóry, wrażenie napięcia skóry, oraz lekki obrzęk.

W ciągu kilku dni po wykonaniu zabiegu obserwuje się zwykle intensyfikację procesu złuszczania się naskórka. Czas trwania objawów oraz ich nasilenie zależą głównie od rodzaju peelingu, zastosowanego kwasu i stężenia oraz indywidualnych reakcji organizmu pacjenta.

Peelingi chemiczne w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii - dlaczego warto skorzystać z oferty dr Stawowskiej?

W Instytucie dr Stawowskiej oferujemy szeroki zakres peelingów medycznych wpływających na poprawę kondycji skóry, niwelowanie niedoskonałości i odmłodzenie wyglądu.

Specjaliści z Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku przykładają wielką wagę do właściwego doboru terapii i preparatów kosmetycznych do określonych potrzeb skóry każdego pacjenta. Tylko takie podejście zapewnia bezpieczeństwo i zadowolenie pacjentów oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Zadzwoń i jeszcze dziś dowiedz się, co możesz zrobić dla siebie i swojej skóry!

peeling medyczny białystok

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegów z zastosowaniem peelingów chemicznych.

Co to są peelingi chemiczne?

Peelingi chemiczne to zabiegi kosmetyczne mające na celu złuszczanie warstw naskórka i skóry właściwej. Stosuje się w nich różne rodzaje kwasów, które mają właściwości złuszczające i odnawiające skórę, m.in stymuluje powstawanie kolagenu.

Jakie są przeciwwskazania do peelingu chemicznego?

Przeciwwskazania do peelingu chemicznego obejmują m.in. alergię lub nadwrażliwość na działanie preparatów, aktywne infekcje skórne i ogólne, niektóre choroby autoimmunologiczne lub leki (np. doustna terapia retinoidami) oraz ciążę i karmienie piersią.

Gdzie wykonuje się peelingi chemiczne (Białystok)?

W Białymstoku jest wiele miejsc, w których wykonuje się peelingi chemiczne. Jednym z nich jest Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii.

Czy można stosować peelingi chemiczne na przebarwienia?

Tak, peeling chemiczny jest często stosowany na przebarwienia skóry. Odpowiednio dobrany kwas (np. azelainowy) rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry.

Jakie są peelingi chemiczne - rodzaje?

Peelingi chemiczne dzielą się na peelingi powierzchowne, średnio głębokie i głębokie. Zależą od głębokości wnikania kwasów wykorzystywanych do zabiegu.

Jaki jest najlepszy peeling medyczny?

Nie można jednoznacznie określić, który peeling medyczny jest najlepszy, ponieważ jego wybór zawsze uzależniony jest od konkretnych potrzeb skóry i oczekiwanych rezultatów.

Kiedy stosujemy peeling chemiczny?

Peeling chemiczny stosuje się w celu poprawy wyglądu skóry, redukcji drobnych zmarszczek, przebarwień, a także w leczeniu trądziku pospolitego lub różowatego. Jest to również metoda stosowana do regulacji wydzielania sebum i nawilżenia skóry.

Kto wykonuje peelingi medyczne (Białystok)?

Peelingi medyczne powinni wykonywać kosmetolodzy lub lekarze medycyny estetycznej. Tylko wykwalifikowani specjaliści potrafią dobrać właściwy kwas i stężenie do rodzaju skóry pacjenta, co wpływa na bezpieczeństwo zabiegu. W Białymstoku zabieg można wykonać m.in. w Instytucie dr Stawowskiej.

Peelingi chemiczne - cena:

Zabiegi MEDIDERMA (peelingi chemiczne, antyoksydacyjne, rewitalizujące)

Blask

250zł

Ferulac Peel Classic

260zł

Ferulac Peel + Classic Plus

320zł

Ferulac Peel + Zabieg Blask

320zł

DNA

350zł

3 Retises CT Yellow Peel (twarz + szyja + dekolt)

450zł

SaliPeel LIC

250zł

Indywidualne terapie:

od 250zł

Azelac Peel, Lacti Peel, Ferulac Classic, Ferulac Plus, Melaspeel JZ, Melaspeel G, Pyruvic Peel, Spa Peel, Valencia Peel, Melases TRX, Retises Nano Peel 1%, 3 Retises, Lifting Effect, Glowing Powder, Resuveraderm Powder, C-Peel.

Peeling węglowy V-Carbon - pojedynczy zabieg

300zł

Peeling EASY TCA - Cena uzależniona od ilości zużytego preparatu

od 450zł

Peeling Marin Treatment - odnawiająco-odmładzający zabieg, zapewniający efekt "nowej skóry"

180zł

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward