Stymulatory tkankowe to bogate w składniki aktywne preparaty. Ich zadaniem jest stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na poprawę sprężystości, gęstości i jędrności skóry.
Stymulatory tkankowe są więc stosowane w kosmetologii anti-aging. Pozwalają na biorewitalizację skóry.
W procesie starzenia skóry obserwujemy obniżenie aktywności oraz liczby fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej występujących w skórze właściwej. Rolą formuł stosowanych w gabinecie dr Stawowskiej jest więc pobudzenie odnowy pozakomórkowej macierzy (ECM).
Dzięki zastosowaniu tego rodzaju preparatów fibroblasty są pobudzane do produkcji nowych białkowych włókien skóry, takich jak kolagen, a szczególnie elastyna. Proces biorewitalizacji skóry zachodzi jednak tylko dzięki odpowiednio skomponowanym składnikom, przede wszystkim aminokwasom i kwasowi hialuronowemu. Stymulatory tkankowe można zatem porównać do koktajlów witaminowych, dzięki którym możemy dłużej zachować młodość i promienny wygląd.
Stymulatory tkankowe są dedykowane przede wszystkim osobom borykającym się z oznakami starzenia skóry, takimi jak widoczne zmarszczki czy utrata elastyczności jędrności. Kompozycja aminokwasów i kwasu hialuronowego lub innych odżywczych składników może okazać się dobrym sposobem na coraz mniej wyraźny kontur oraz zszarzałą, zmęczoną twarz, wyraźne bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki itp. – skóra, także ta najbardziej delikatna w okolicach oczu, staje się bardziej napięta. Ponadto stymulator tkankowy leczy przebarwienia skóry oraz cienie pod oczami. Biorewitalizacja skóry twarzy lub ciała jest wykorzystana zarówno na istniejące oznaki starzenia, jak i w celach profilaktycznych – jako kuracja anti-aging.
Biorewitalizację stosuje się także w celu:
- ujędrniania ciała – ujędrnienia skóry ramion, wiotkiej skóry na brzuchu, ujędrnienia i uniesienia pośladków,
- wygładzenie skóry w okolicach ud i kolan itp.
Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych polega na wprowadzaniu w skórę preparatu, który ma ją intensywnie pobudzić do produkcji kolagenu. Przebieg procedury jest uzależniony od rodzaju preparatu oraz zastosowanej technologii. W pierwszej kolejności zazwyczaj nakłada się maseczkę, która ma za zadanie przygotować skórę do zabiegu. Kosmetyk bazuje najczęściej na takich składnikach, jak witamina C, retinol, polipeptydy, kwas hialuronowy oraz kolagen, które mają za zadanie nawilżenie i zmiękczenie naskórka oraz oczyszczenie i złuszczenie skóry. Drugi krok to podskórne podanie produktu właściwego za pomocą specjalnej igły. Na koniec aplikuje się maskę regeneracyjną, mającą na celu złagodzenie podrażnień i przyspieszenie procesu gojenia.
Subtelny efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu. Aby zauważyć efekt pod postacią spłycenia zmarszczek i rozświetlenia skóry, trzeba poczekać około 10 dni, jednak będą się one utrzymywać od 6 do 12 miesięcy.
Efekty stanowią kwestię mocno indywidualną, zależy to m.in. od rodzaju i predyspozycji skóry.
Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu należy wymienić przede wszystkim:
- choroby skórne,
- opryszczkę,
- niewyrównaną cukrzycę,
- bardzo płytkie unaczynienie skóry,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- uczulenie na składniki preparatu,
- okres ciąży i karmienia piersią.
W Instytucie dr Stawowskiej w Białymstoku wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych. Przed rozpoczęciem procesu biorewitalizacji lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, a ponadto ocenia stan jego skóry i proponuje plan oraz optymalną liczbę sesji – tak, aby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty.
Sunekos - Biorewitalizacja
System 200
900zł
System 1200
1200zł
Sunekos Body
1500zł
System 200 + 1200
1900zł
Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej
Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.