botoxToksyna botulinowa jest silnie działającą substancją, powodującą czasowe zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a unerwianymi przez nie mięśniami. Efektem działania tej substancji jest relaksacja mięśni i wygładzenie zmarszczek.

Zabiegi z użyciem tok.syny botuli.nowej należą do najpopularniejszych metod wygładzania zmarszczek. Przeznaczone są dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek, głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Ich powstawanie wiąże się z żywą mimiką twarzy i dlatego występują one często już u bardzo młodych osób. Zabiegi są nieinwazyjne, bezpieczne, dają szybkie i zauważalne przez otoczenie efekty, dlatego też pacjenci chętnie do nich wracają.

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest stosunkowo prostym zabiegiem, wykonywanym w warunkach ambulatoryjnych. Polega na iniekcji w tkankę podskórną i mięśnie niewielkiej dawki bo.tuliny, co pozwala na uzyskanie efektu wygładzenia zmarszczek. Szczegółowe badania diagnostyczne poprzedzające zabieg, nie są wymagane, a bezpośrednio po jego zakończeniu, pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.


Jakie są wskazania do zabiegu?
 

pobrane


Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • przyjmowanie antybiotyków, aminoglikozydów (tetracyclina, linkomycyna, gentamycyna, neomycyna i streptomycyna),
  • przewlekłe choroby autoimmunologiczne, np. RZS,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie).
 
Po zabiegu uzyskamy młodszą i gładszą skórę. Rysy twarzy pozostaną takie same, natomiast wygładzają się zmarszczki. Rezultaty zastosowania botoksu są spektakularne i widoczne w ciągu zaledwie kilku dni po zabiegu. Pełnego efektu spodziewamy się około 14 dnia. Wtedy też zapraszamy na kontrolę, podczas której, jeżeli jest potrzeba, wykonujemy korektę. Efekt po zabiegu przeciwzmarszczkowym utrzymuje się średnio przez 3 do 6 miesięcy i jest uzależniony od indywidualnych cech organizmu.
 

 
Cena
Czoło (zmarszczki poziome) 500 zł
Zmarszczki wokół oczu (kurze łapki) 500 zł
Zmarszczki międzybrwiowe (lwia zmarszczka) 500 zł
2 okolice ww. 900 zł
3 okolice ww. 1200 zł
 
Zmarszczki królicze 300 zł
Zmarszczki palacza 300 zł
Korekta brwi - uniesienie (BROW LIFT) 500 zł
Opadające kąciki ust 400 zł
Uśmiech dziąsłowy 500 zł
"Kamienista" broda 400 zł
Bruksizm 700 zł


Czas
Zabieg 30 - 45 min.
 

+48 883 518 518
instytut@drstawowska.pl
Nasza strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem