Skuteczna depilacja - LightSheer Duet

Zabiegi depilacji laserowej w Instytucie dr Stawowskiej wykonujemy laserem medycznym Light Sheer Duet amerykańskiej firmy Lumenis. Nasz Instytut posiada rekomendację firmy Coherent (przedstawiciela firmy Lumenis na Polskę) dotyczącą wysokiej jakości usług depilacji laserowej. Gwarantuje to zarówno wysoką jakość sprzętu, bardzo dobry stan techniczny urządzenia jak i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów potwierdzone certyfikatami z odbytych szkoleń i stażu pracy. 

Czym różni się depilacja laserowa od fotodepilacji?

Urządzenie IPL błędnie nazywane jest depilacją laserową. We wszystkich typach urządzeń IPL wykorzystywana jest jako źródło światła lampa xenonowa, zaopatrzona  w odpowiednie filtry zawężające zakres długości fal. Niestety wadą tych urządzeń jest to, że emitują one fale różnej długości (zazwyczaj cały zakres widma od 640 do 950 nm) i przez to rozgrzewają wiele innych elementów tkanek. W wyniku tego dopuszczalne, bezpieczne gęstości energii są niższe niż przy LASERACH, powodując mniejszą skuteczność.  Oznacza to, że mieszek włosowy zostaje jedynie uśpiony na okres 3-6 miesięcy.

 

Depilacja laserowa działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka światła skierowana w skórę przenika jedynie do 2 mm w jej głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka, a następnie jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. Melanina mieszków włosowych pochłaniana jest przez wiązkę światła. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, zanik mieszków włosowych i trwałe usunięcie włsosów. Dlatego też, im większy jest kontrast pomiędzy kolorem włosa a skórą tym zabieg jest skuteczniejszy.

 

Najskuteczniejszym na świecie laserem do depilacji jest LightSheer, w Polsce jest to również nr 1, potwierdzają to fachowcy oraz obiektywne opinie Klientów w salonach depilacji i na forach internetowych. Najnowocześniejszym modelem lasera diodowego z serii LightSheer jest LightSheer Duet wyposażony w dwie głowiece.

 

 

 

Dlaczego LightSheer Duet?

Laser diodowy LightSheer® Duet™ firmy Lumenis jest najnowocześniejszym i najskuteczniejszym urządzeniem medycznym do usuwania zbędnego owłosienia, pracującym w technologii pulsacyjnej. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA (amerykański Urząd ds. Żywności i Leków) oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

Długoletnie badania kliniczne prowadzone przez firmę Lumenis potwierdzają, że stosowanie do depilacji urządzeń o niewielkiej skuteczności np. kosmetycznych IPL (tzw.fotoepilacji) powoduje tylko częściowe uszkodzenie struktury mieszka włosowego, co sprawia, że trudno jest potem trwale wydepilować włos. Najlepsze rezultaty osiąga się, stosując od początku laser diodowy LightSheer Duet.

 

Najnowocześniejszy na świecie laser LightSheer Duet wyposażony jest w dwie głowice. W mniejszej, wiązka światła likwiduje kilkanaście włosów za jednym „strzałem”, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9x9 mm. Natomiast druga głowica (większa), to głowica z systemem Vacum (podciśnieniowa) o powierzchni okienka roboczego 22x35mm, gdzie jeden "strzał" likwiduje kilkukrotnie większą powierzchnię niż standardowa głowica innego urządzenia depilacyjnego. 

Jak działa laser na włosy?

Światło lasera ma tak dobrane parametry, aby mogło wychwycić barwnik włosa (melaninę). Powoduje to podgrzanie struktury włosa do 70ºC i w efekcie jego zniszczenie. 

Jakie są efekty depilacji laserowej?

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa. Dzieje się tak dlatego,
że urządzenia laserowe usuwają skutecznie tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu (anagen).

Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w fazie wzrostu. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w równym tempie 
i tym samym czasie. Depilacja laserowa, maksymalną skuteczność ma tylko dla włosów znajdujących się w fazie wzrostu (anagen).

 

Poszczególne trzy fazy rozwoju włosa:

1. Faza wzrostu (anagen) - faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem).Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.

 

2. Faza przejściowa (katagen) - włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.
 

3. Faza spoczynku (telogen) - jest to faza wypadania, włos jest całkowicie zrogowaciały, martwy. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.  
 

540_360_fit_original_99_bfzzah 

Czy po zakończonej serii zabiegów depilacji laserowej mogę liczyć na utrzymanie się efektów na stałe?

Po wykonaniu serii zabiegów możemy trwale usunąć ok. 86-96% owłosienia. Niewielki pozostały procent, to włoski zbyt delikatne i jasne aby mogły zostać usunięte, oraz te które mogą pojawić się  już po serii zabiegów. U kobiet najczęściej będzie miało to miejsce w czasie przełomowych sytuacji związanych z gospodarką hormonalną: w czasie ciąży, przyjmowania leków hormonalnych, czy też w okresie przekwitania. Z reguły jednak jest to niewielka liczba włosów, które w razie potrzeby można również usunąć laserem przy tzw. zabiegu przypominającym po około roku od serii.


 

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Przygotowanie może trwać nawet miesiąc, dlatego wcześniej warto omówić szczegóły zabiegu ze specjalistą, który będzie wykonywał zabieg.

 

 • pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami;

 • należy zaprzestać usuwania owłosienia (woskiem, pincetą oraz depilatorem) już miesiąc przed planowanym zabiegiem;

 • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami;

 • dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek;

 • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium);

 • w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.


 

 

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Zabiegu nie przeprowadza się w przypadku ciąży, występowania chorób skórnych, padaczki i choroby nowotworowej. Zabieg nie jest również wskazany przy świeżej opaleniźnie i po użyciu samoopalaczy. Inne ewentualne przeciwwskazania są wykluczane podczas konsultacji poprzedzającej zabieg (może to być stosowanie kosmetyków z retinolem, leków i ziół światłouczulających, czy też niedawno wykonany peeling).


 


Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o uzupełnienie wywiadu, który zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków.

Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze (mały obszar), aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu.

Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Natomiast po zabiegu stosować preparaty łagodzące.


 

 

Ile zabiegów potrzeba, aby osiągnąć zadowalający efekt?

Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie.

Wykonuje się w seriach, minimalnie 3-6 zabiegów.

Ilość zabiegów oraz ich efekty, zależą od wielu czynników, takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp, a także ilość, kolor i grubość włosów. W związku z tym, przed rozpoczęciem depilacji, trudno jest precyzyjnie określić ilość planowanych zabiegów, niezbędnych do uzyskania pożądanego efektu.

Warto pamiętać, że pod wpływem gospodarki hormonalnej mogą powstawać nowe włosy. Dlatego, po zakończeniu serii, może być potrzebny zabieg przypominający (po ok. roku).

 
Jeżeli nie jesteś zdecydowana/y na zabieg depilacji laserowej, zapraszamy na bezpłatną konsultację z ekspertem. Na wizycie osoba wykonująca zabieg, odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania, obejrzy skórę i włoski, przeprowadzi wywiad, zakwalifikuje do zabiegu oraz wykona bezpłatną próbę laserową.

Szukaj

Najnowsze posty

zobacz pozostałe pisy na blogu:

 • 2020-02-07

  Kwas hialuronowy - król wypełniaczy

  dr Elżbieta Stawowska

    Małoinwazyjny, skuteczny, efektywny.   Zabiegi przy jego użyciu są odwracalne w skutkach i nie wywołują trwałej zmiany w wyglądzie. Nic więc dziwnego, że kwas hialuronowy to nadal król wypełczniaczy w medycynie estetycznej.   Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie – wraz z włóknami elastyny i kolagenu – decyduje o...

  więcej
 • 2020-01-20

  Skuteczna depilacja - LightSheer Duet

  dr Elżbieta Stawowska depilacja-laserowa

  Zabiegi depilacji laserowej w Instytucie dr Stawowskiej wykonujemy laserem medycznym Light Sheer Duet amerykańskiej firmy Lumenis. Nasz Instytut posiada rekomendację firmy Coherent (przedstawiciela firmy Lumenis na Polskę) dotyczącą wysokiej jakości usług depilacji laserowej. Gwarantuje to zarówno wysoką jakość sprzętu, bardzo dobry stan techniczny urządzenia...

  więcej
 • 2019-12-19

  Męska sprawa - o zabiegach medycyny estetycznej

  dr Elżbieta Stawowska meska-pielegnacja

    Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetyki  cieszą się coraz większą popularnością wśród mężczyzn, a dbanie o swój wygląd, szerzej mówiąc – o wizerunek – jest codziennością dla coraz większej ilości Panów.   Panowie chętnie korzystają z zabiegów   ze wskazań medycznych jak i estetycznych poprawiających wygląd skóry, a także...

  więcej
 • 2019-12-02

  Sebacia - często zadawane pytania

  dr Elżbieta Stawowska sebacia

  Na czym polega procedura Sebacia? Zabieg Sebacia działa na trądzik na twarzy za pomocą wyjątkowych mikrocząsteczek złota Sebacia Gold Microparticles oraz lasera medycznego. Czy zabieg jest jednrozazowy? Zazwyczaj wykonuje się 3 sesje w odstępie około 1 tygodnia. Jak wygląda zabieg? W gabinecie lekarskim Mikrocząsteczki Sebacia są dostarczane...

  więcej


Nasza strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem