Plastyka powiek (blefaroplastyka)

Profesjonalna plastyka powiek w Białymstoku

Dla osób zainteresowanych zabiegiem blefaroplastyki, zwanym także jako plastyka powiek Białystok stanowi bardzo dobrą lokalizację. Można skorzystać w niej z usług Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii dr Stawowskiej, który oferuje zabieg chirurgiczny obejmujący powieki górne, dolne lub zarówno górne, jak i dolne. Może być on wykonywany ze względu na wskazania okulistyczne, ale także wyłącznie kosmetyczne. Jeżeli posiadają Państwo opadające powieki Białystok prezentuje bardzo wysoki poziom zabiegów plastyki powiek, których efekt utrzymuje się od 5 do nawet 20 lat.

Zniweluj opadające powieki w Białymstoku w klinice dr Stawowskiej

W zależności od konkretnego przypadku plastykę powiek wykonujemy jedną z dwóch dostępnych metod: przy pomocy skalpela lub przy użyciu lasera. W obu przypadkach nacięcia wykonywane są w naturalnych załamaniach powiek, dzięki czemu nie widać blizn pozabiegowych. Osoby posiadające opadające powieki mieszkające w Białymstoku mogą rozważyć przede wszystkim ze względu na dostęp do laserowej plastyki powiek. To zabieg nieinwazyjny, dzięki czemu znacznemu skróceniu ulega okres rekonwalescencji i gojenia, a ewentualne obrzęki lub siniaki zostają zniwelowane do minimum.

Czym jest zabieg blefaroplastyki?

Plastyka powiek inaczej blefaroplastyka, jest to zabieg chirurgiczny, obejmujący powieki górne, dolne lub obie jednocześnie, wykonywany ze wskazań okulistycznych lub kosmetycznych.

Na czym polega i jak przebiega zabieg?

Zabieg  polega na wycięciu nadmiaru skóry powiek, z wycięciem  lub bez tkanki tłuszczowej oczodołu. Można go  wykonać metodą  tradycyjną  przy pomocy skalpela lub przy użyciu lasera. Nacięcia na skórze  górnych i  dolnych powiek  są  wykonywane  w naturalnych  załamaniach  powiek, co pozwala na ukrycie blizn przy otwartych oczach.  Zakładane są szwy, które usuwane są w 5 dobie po zabiegu. Przeprowadza się go  zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjenta w znieczuleniu ogólnym. Zabieg zazwyczaj  trwa około godziny.

Na czym polega różnica między metodami?

W porównaniu do klasycznej metody chirurgicznej, zabieg przy użyciu lasera jest bezkrwawy, charakteryzuje się szybszym okresem rekonwalescencji. Dzięki temu, że laser w trakcie cięcia równocześnie koaguluje naczynia, ogranicza krwawienie, minimalizuje ryzyko powstawania obrzęków i  rozległych siniaków,  a tym samym  przyśpiesza proces gojenia,

Jak często wykonujemy zabieg?

Plastykę powiek górnych i dolnych można wykonać do dwóch razy w życiu.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu utrzymuje się od  5 do 20 lat.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją okulistyczną na której przeprowadzane jest badanie i omawiane możliwe metody leczenia. Przed zabiegiem pacjent powinien wykonać zalecone badania.


W ostatnim czasie odbywaliśmy indywidualne szkolenie, które miało na celu zwiększyć kwalifikacje naszych lekarzy. Tematem przewodnim szkolenia była blefaroplastyka powiek górnych i dolnych.

Kurs poprowadził sam Dr Mario Goisis – uznany na całym świecie chirurg plastyk. 

blefaroplastyka_1  blefaroplastyka_2blefaroplastyka_3  blefaroplastyka_4 blefaroplastyka_5  blefaroplastyka_6 blefaroplastyka_7  blefaroplastyka_8blefaroplastyka_9  blefaroplastyka_10blefaroplastyka_11 


Zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu plastyki powiek? Zmagasz się z problemem opadających powiek, nadmiarem skóry na powiece? A może masz zmęczony wyraz twarzy spowodowany opadającymi, wiotkimi powiekami?

Jeśli zgadzasz się przynajmniej z jedną z tych rzeczy – blefaroplastyka powiek jest właśnie dla Ciebie.

 

+48 883 518 518
instytut@drstawowska.pl

  • Dodaj link do:
  • facebook.com