Nici liftingujące PDO

Klasyczny lifting twarzy z użyciem skalpela powoli odchodzi w przeszłość. Na polskim rynku medycyny estetycznej pojawiła się alternatywa - bezpieczny, komfortowy i przede wszystkim bardzo skuteczny lifting wchłanialnymi nićmi PDO. Zabieg przynoszący spektakularne efekty jest praktycznie bezinwazyjny i bezbolesny. Aplikacja nici trwa około pół godziny, nie pozostawia blizn i nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w kilka dni.


Czym jest nić PDO?


PDO (polidioksanon) to syntetyczne włókno powszechnie stosowane w medycynie (m.in. w chirurgii ogólnej i plastycznej, ginekologii i okulistyce), które po 6-8 miesiącach samoistnie rozpuszcza się w tkance.

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach produkcję nowego kolagenu (białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry) oraz syntezę elastyny (białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry).
W badaniach stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego.

nici-first-lift-pdo-453x400

 

Czy lifting nićmi PDO jest bezpieczny?

Nici PDO otrzymały certyfikat bezpieczeństwa CE i są dopuszczone do stosowania na terenie całej Unii Europejskiej. Metoda od lat cieszy się zaufaniem w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Materiał, z których wykonane są nici PDO spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA - urzędowy spis leków klasyfikujących lek i materiały medyczne.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj około 45 minut. Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry (zgodnie z liniami jej napięcia).

 

Jakie są efekty pozabiegowe?

Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 6-8 miesięcy ). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 2 lat.
 

  • widoczne odmłodzenie, rozjaśnienie i rewitalizacja skóry,

  • ograniczenie siły mięśni mimicznych,

  • zwężenie porów

  • wygładzenie blizn i zmarszczek,

  • naturalny lifting.

 

 +48 883 518 518
instytut@drstawowska.pl

  • Dodaj link do:
  • facebook.com