Nici hialuronowe

Nici hialuronowe to technika liniowego podawania kwasu hialuronowego, przy zastosowaniu tzw. miękkiej kaniuli, której koniec jest tępo zakończony. Dokonując aplikacji kaniulą nie dochodzi do uszkodzenia naczyń i nerwów. Użycie techniki „miękkiego liftingu” minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i daje naturalny efekt. Wpisuje się on w filozofię medycyny estetycznej przeznaczonej dla pacjentów ceniących naturalny wygląd. Koncepcja iniekcji nici kwasu hialuronowego, który jest składnikiem skóry zapewnia pełne bezpieczeństwo.

Kwas hialuronowy stymuluje wytwarzanie kolagenu, stąd liniowe podanie nici hialuronowych powoduje powstanie w skórze sieci kolagenu. Sieć ta jest gwarancją odpowiedniego napięcia skóry i trwałości zabiegu. Jednocześnie nawilża i wiąże wodę w komórkach, wypełniając tym samym ubytki w objętości tkanki. Zabieg na ogół nie jest bolesny, jednocześnie  z wprowadzaniem do skóry preparatu kwasu hialuronowego, podawane jest znieczulenie. Uczucie dyskomfortu może towarzyszyć wkłuciu igły, dlatego około 30-60 minut przed zabiegiem, miejsca poddawane terapii, smaruje się maścią znieczulającą.

 

Zabieg umożliwia modelowanie

  • owalu twarzy,
  • redukcję tzw. „chomików”;
  • wysmuklenie linii podbródka,
  • korekcję kształtu policzków.


Jakie są efekty pozabiegowe?

Efekty zabiegu tzw. nici hialuronowych są natychmiastowe i ulegają wzmocnieniu w ciągu dwóch kolejnych tygodni, w związku ze zdolnością kwasu hialuronowego do wiązania wody. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 9-12 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia pacjenta.Co jaki czas wykonuje się zabieg?

​Zabieg tzw. nici hialuronowych  można powtarzać cyklicznie, gdyż kwas hialuronowy jako substancją naturalną, ulega stopniowej biodegradacji i wchłonięciu. Każdy kolejny zabieg jest bardziej efektywny i wymaga użycia mniejszej ilości preparatu, ponieważ kwas hialuronowy, powoduje stymulację produkcji kolagenu. Aby nie dopuścić do całkowitego zaniku efektu, kolejny zabieg należy wykonać nie później  niż po 6-12 miesiącach.

 

Technika może być łączona z technikami wolumetrycznymi, wypełnieniami i produktami Skinboosters do rewitalizacji skóry, a także z innymi zabiegami dermatologii estetycznej. Procedurę i kolejność zabiegów omawia lekarz podczas konsultacji. 

 

 

 

Cena
2 ml preparatu 1900 zł


Czas
Znieczulenie 30 min.
Zabieg 30 - 45 min.

 +48 883 518 518
instytut@drstawowska.pl

  • Dodaj link do:
  • facebook.com