Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to śródskórne podawanie niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca, które tego potrzebują. Zabiegi wykonuje lekarz za pomocą odpowiednio dobranego preparatu. W mezoterapii używa się gotowych roztworów, które zawierają substancje rewitalizujące i regenerujące lub osocze bogato płytkowe z krwi pacjenta.

Mezoterapia Białystok

Wielostronne działanie stanowi główną zaletę zabiegu, jakim jest mezoterapia. W Białymstoku specjaliści z naszego instytutu oferują Pacjentom odpowiednią wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Preparat leczniczy podawany jest dokładnie tam gdzie powinien się znaleźć (dotyczy to zarówno okolicy ciała jak i głębokości wstrzyknięć). Gęste nakłuwanie skóry cienkimi igłami ma samo w sobie działanie stymulujące na produkcję fibroblastów 

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.Poprawę wyglądu skóry widać już po pierwszym zabiegu mezoterapii. Działając, zapewniamy Pacjentom najlepszą opiekę i fachowe doradztwo, dlatego rekomendujemy wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.

Ze względu na możliwości i efekty końcowe mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatu podskórnie, bardzo cienką igłą lub kaniulą i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem). Bezpośrednio potem można powrócić do zwykłych obowiązków - sporadycznie zdarzają się wynaczynienia krwi związane z techniką podawania preparatu, które ustępują samoistnie. W okresie po zabiegu Hydrobalans zalecane jest spożywanie większej ilości płynów - stwarza to optymalne warunki dla rewitalizacji skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu?

 • odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry,>
 • redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry,
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
 • redukcja cieni, zasinień pod oczami,
 • redukcja przebarwień,
 • odmłodzenie owalu twarzy,
 • ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry,
 • leczenie rozstępów i blizn,
 • leczenie i profilaktyka wypadania włosów,
 • redukcja cellulitu (ramiona, brzuch, uda, pośladki),
 • eczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • opryszczka lub inny stan zapalny skóry,
 • uczulenie na którykolwiek składnik,
 • leki przeciwkrzepliwe (większe ryzyko zasinień),
 • niewyrównana cukrzyca.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Zabieg może być stosowany jako monoterapia lub może być łączony z innymi zabiegami takimi jak: peelingi, korekcja zmarszczek, wolumetria, endermolift czy lipomasaż.

W kwestii takiej, jak mezoterapia, Białystok może liczyć na doradztwo specjalistów z Instytutu Medycyny Estetycznej i Dermatologii dr Stawowska. Plan zabiegowy ustalamy indywidualnie dla każdego pacjenta.

Cena

Rewitalizacja skóry twarzy/szyi/dekoltu

Hydro Deluxe 2,5 ml 800 zł
Filorga NCTF 550 zł
Filorga NCTF na okolicę oczu 450 zł
Filorga M-HA 18 550 zł
Filorga Hydra Booster 900 zł
Skinbooster 900 zł
Croma Saypha Rich 600 zł

Zabiegi na okolicę oczu

Filorga NCTF 450 zł
Osocze bogatopłytkowe 350 zł
CGF ONE 750 zł
Sunekos 650 zł
Wypełnienie doliny łez 1000 zł
Lipotransfer na okolicę oczu 2500 zł
Nucleofill Eyes 900 zł
Nici APTOS 1200 zł
Hyalual Electri 650 zł
Hyalual Xela Rederm 650 zł

Redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej

Cellucare ampułka 5 ml 450 zł

Redukcja rozstępów, blizn, zagęszczenie skóry

Strechcare ampułka 5 ml 450 zł

Redukcja przebarwień

Dermaheal SB ampułka 5 ml 450 zł
Prostrolane Blane-B 2 ml 900 zł

Łysienie i profilaktyka łysienia

Haircare ampułka 5 ml 250 zł
DR.CYJ Hair Filler 1 zabieg 550 zł
Osocze bogatopłytkowe z fibryną 350 - 550 zł
Nucleofill plus 800 zł
Dives 500 zł

Czas

Znieczulenie 30 min.
Zabieg 30 - 45 min.

 


+48 883 518 518
instytut@drstawowska.p

 • Dodaj link do:
 • facebook.com