Mezoterapia to śródskórne podawanie niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca, które tego potrzebują. Zabiegi wykonuje lekarz za pomocą odpowiednio dobranego preparatu. W mezoterapii używa się gotowych roztworów, które zawierają substancje rewitalizujące i regenerujące lub osocze bogato płytkowe z krwi pacjenta.
Mezoterapia ma wielostronne działanie. Preparat leczniczy podawany jest dokładnie tam gdzie powinien się znaleźć (dotyczy to zarówno okolicy ciała jak i głębokości wstrzyknięć). Gęste nakłuwanie skóry cienkimi igłami ma samo w sobie działanie stymulujące na produkcję fibroblastów.
Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych. |
Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.
Ze względu na możliwości i efekty końcowe mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej.
Zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatu podskórnie, bardzo cienką igłą lub kaniulą i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem). Bezpośrednio potem można powrócić do zwykłych obowiązków - sporadycznie zdarzają się wynaczynienia krwi związane z techniką podawania preparatu, które ustępują samoistnie. W okresie po zabiegu Hydrobalans zalecane jest spożywanie większej ilości płynów - stwarza to optymalne warunki dla rewitalizacji skóry.
Jakie są wskazania do zabiegu?
- odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry,
- redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry,
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
- redukcja cieni, zasinień pod oczami,
- redukcja przebarwień,
- odmłodzenie owalu twarzy,
- ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry,
- leczenie rozstępów i blizn,
- leczenie i profilaktyka wypadania włosów,
- redukcja cellulitu (ramiona, brzuch, uda, pośladki),
- eczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Jakie są przeciwskazania do zabiegu?
- ciąża,
- karmienie piersią,
- opryszczka lub inny stan zapalny skóry,
- uczulenie na którykolwiek składnik,
- leki przeciwkrzepliwe (większe ryzyko zasinień),
- niewyrównana cukrzyca.
Jak często należy wykonywać zabieg?
Zabieg mezoterapii może być stosowany jako monoterapia lub może być łączony z innymi zabiegami takimi jak: peelingi, korekcja zmarszczek, wolumetria, endermolift czy lipomasaż.
Plan zabiegowy ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.
+48 883 518 518
instytut@drstawowska.pl