W świecie nowoczesnej kosmetologii istnieje wiele metod odmładzania, regeneracji, poprawy wyglądu i kondycji skóry. Jedną z nich jest mezoterapia mikroigłowa.
Zabieg polega na delikatnym nakłuwaniu skóry za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w drobne igły, oraz aplikacji odpowiednio skomponowanych koktajli odżywczych. Zabieg pobudza skórę i naturalne procesy regeneracyjne. Mezoterapia mikroigłowa stymuluje produkcję kolagenu i elastyny — kluczowych białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.
Mezoterapia mikroigłowa jest nowoczesnym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej, który zyskuje coraz większą popularność dzięki swojej skuteczności w poprawie kondycji i wyglądu skóry. Procedura polega na tworzeniu mikroskopijnych nakłuć w skórze za pomocą specjalnego urządzenia, co stymuluje naturalne procesy regeneracyjne, w tym produkcję kolagenu i elastyny.Mezoterapia mikroigłowa w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku wykonywana jest przy wielu problemach z wyglądem lub kondycją skóry pacjenta, a przede wszystkim do walki z oznakami starzenia w najbardziej widocznych obszarach (twarz, szyja, dekolt). Ta małoinwazyjna procedura pozwala na odzyskanie jędrności, elastyczności i nawilżenia, a skóra po mezoterapii mikroigłowej wygląda zdrowiej i młodziej.
Mezoterapia mikroigłowa to innowacyjna technika nakłuwania skóry, mająca na celu aplikację aktywnych składników bezpośrednio w tkankę skórną. Skład preparatu dostosowany jest do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta i oczekiwanych efektów zabiegu. Mezokoktajl zawiera zazwyczaj składniki jak kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy oraz witaminy i minerały. Procedura przyczynia się do zwiększenia nawilżenia, odżywienia oraz stymulacji regeneracji skóry.
Mezoterapia mikroigłowa to metoda polegająca na wprowadzeniu w głąb skóry specjalnie dobranych składników odżywczych (tzw. mezokoktajlu) za pomocą urządzenia wyposażonego w wiele drobnych igieł, które poprzez kontrolowane uszkodzenie, pobudzają skórę do regeneracji.
Podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej dochodzi do uwolnienia płytek krwi z uszkodzonych naczyń. Płytki inicjują naturalny proces naprawczy, wpływający na odmładzanie skóry. Proces uwalnia czynniki wzrostu, które aktywizują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Efektem jest poprawa elastyczności i jędrności skóry, co przekłada się na jej młodszy wygląd.
W celu zapewnienia maksymalnego komfortu pacjentom, przed przystąpieniem do zabiegu, stosuje się krem znieczulający.
Następnie, po starannym oczyszczeniu i dezynfekcji skóry, specjalista medycyny estetycznej przystępuje do wykonania serii precyzyjnych nakłuć przy wykorzystaniu urządzenia wyposażonego w kilkanaście sterylnych igieł. Głębokość penetracji skóry jest dostosowywana indywidualnie do każdego pacjenta oraz zamierzonego efektu zabiegu.
Bezpośrednio po zakończeniu procedury, w celu złagodzenia ewentualnego dyskomfortu, aplikuje się specjalny żel łagodzący.
Terapia mikroigłowa wskazana jest dla osób, które doświadczają problemów związanych z kondycją skóry oraz chciałyby poprawić jej wygląd.
Zabieg zalecany jest w przypadku różnorodnych problemów skórnych:
Mezoterapia mikroigłowa polecana jest również jako terapia wspomagająca leczenie wypadania włosów (łysienia).
Efekty mezoterapii mikroigłowej mogą być różne i zależą od indywidualnych cech skóry, użytych składników aktywnych, a także od liczby i częstotliwości przeprowadzanych zabiegów. Typowe efekty, które można zaobserwować po zabiegu:
Należy pamiętać, że choć już jednorazowy zabieg pielęgnacyjny może przynieść poprawę wyglądu skóry twarzy, pełne rezultaty pojawiają się po serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej przeprowadzonych w regularnych odstępach czasu.
Częstotliwość wykonywania zabiegów zależy od potrzeb skóry i oczekiwanych rezultatów. Zazwyczaj zaleca się, aby wykonać serię 5-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni.
Czas wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej zależy od wielkości nakłuwanego obszaru (np. sama twarz, lub twarz, szyja, dekolt) i zazwyczaj wynosi od 30 do 60 minut.
Po przeprowadzeniu mezoterapii mikroigłowej istotne jest przestrzeganie zaleceń specjalisty. Zazwyczaj zaleca się stosowanie odpowiednich kremów nawilżających. Ponadto, przez okres siedmiu dni po zabiegu, pacjenci powinni unikać korzystania z basenów, sauny, solarium, a także powstrzymać się od wykonywania peelingów oraz narażania skóry na działanie promieni słonecznych.
Chociaż mezoterapia mikroigłowa jest małoinwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem, nie wszyscy pacjenci kwalifikują się do przeprowadzenia procedury.
Za przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej uznaje się:
Zabieg mezoterapii mikroigłowej uznawany jest za bezpieczny, a ryzyko powikłań jest bardzo niewielkie. U niektórych pacjentów mogą wystąpić krótkotrwałe objawy niepożądane, takie jak zaczerwienienie skóry, pojawienie się niewielkich siniaków czy obrzęk. Warto podkreślić, że efekty uboczne mają łagodny charakter i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.
W Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku przeprowadzamy innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej, dbając o jakość usług, bezpieczeństwo i zadowolenie pacjentów. Jedną z oferowanych przez nas procedur wpływających na poprawę wyglądu i kondycji skóry jest mezoterapia mikroigłowa.
Nasz zespół, pod przewodnictwem dr Stawowskiej, łączy nowoczesne techniki z profesjonalizmem i bogatym doświadczeniem, co pozwala nam osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty i spełniać oczekiwania pacjentów. W swojej pracy chcemy pomóc wszystkim, ale jednocześnie każdego traktujemy indywidualnie, dlatego wykonywane u nas zabiegi zawsze dopasowywane są do specyficznych potrzeb skóry i oczekiwań konkretnego pacjenta. To przekłada się na doskonałe, długotrwałe i naturalne efekty poprawy wyglądu i kondycji skóry.
Zadzwoń i jeszcze dziś dowiedz się, co możesz zrobić dla siebie i swojej skóry!
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące mezoterapii mikroigłowej.
Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na mikronakłuwaniu skóry w celu stymulacji procesów regeneracyjnych, poprawy jej wyglądu oraz przyspieszenia absorpcji substancji aktywnych wykorzystywanych przy zabiegu.
Mezoterapia mikroigłowa to zabieg nakłuwania twarzy (lub ciała) za pomocą specjalistycznego urządzenia wyposażonego w maleńkie igły. Nakłucia stymulują skórę do regeneracji i produkcji nowego kolagenu, a także umożliwiają głębsze przenikanie substancji odżywczych i leczniczych.
Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, który służy do poprawy wyglądu i kondycji skóry. Zabieg polecany jest m.in. przy utracie elastyczności skóry, bliznach potrądzikowych, widocznych porach, suchej i matowej skórze, rozstępach i widocznych zmarszczkach.
Czas utrzymywania się efektów zależy od wielu czynników, takich jak wiek i stan skóry pacjenta, ilość i częstotliwość zabiegów oraz to, czy wykonywane są regularne zabiegi przypominające.
W wielu przypadkach jednorazowy zabieg mezoterapii mikroigłowej może poprawić wygląd skóry, ale dla osiągnięcia lepszych rezultatów i trwałych efektów zaleca się serię zabiegów. Wielokrotne zabiegi pozwalają na stopniową regenerację i poprawę stanu skóry.
Cena zabiegu mezoterapii mikroigłowej zależy od kliniki, użytych preparatów oraz zakresu zabiegu. Mezoterapia mikroigłowa twarzy w Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii w Białymstoku kosztuje 600 zł.
Należy unikać bezpośredniego wystawiania skóry na słońce, a także korzystania z sauny, basenu i solarium
Efekty mezoterapii mikroigłowej mogą być zauważalne niemal bezpośrednio po zabiegu, ale pełne i długotrwałe rezultaty uzyskuje się po serii zabiegów.
Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii mikroigłowej skóra na twarzy może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, co jest normalną reakcją na nakłuwanie twarzy.
Nakłuwanie twarzy, czyli zabieg mezoterapii mikroigłowej, polecany jest do poprawy wyglądu i kondycji skóry, dlatego warto go wykonać w przypadku zauważalnych zmian (w przypadku zmarszczek, utraty elastyczności skóry, blizn potrądzikowych, czy rozszerzonych porów), ale również w ramach terapii przeciwstarzeniowej (anti-aging).
W Białymstoku jest kilka miejsc, w których wykonuje się mezoterapię mikroigłową. Jednym z nich jest Instytut Medycyny Estetycznej i Dermatologii pod kierownictwem dr Stawowskiej.
Przesuszenie i łuszczenie się skóry po zabiegu jest wynikiem naturalnej reakcji na nakłuwanie i rozpoczęcie procesów regeneracyjnych.
Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy może być zalecana osobom zmagającym się z problemami takimi jak wypadanie włosów, słaba kondycja skóry głowy, czy potrzeba stymulacji wzrostu nowych włosów.
Mezoterapia mikroigłowa brzucha może być skuteczna w poprawie wyglądu rozciągniętej skóry po ciąży, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do zwiększenia elastyczności i jędrności skóry.
Zazwyczaj zaleca się, aby mezoterapię mikroigłową wykonywać w serii zabiegów (5-6), co 2-3 tygodnie. Regularność zabiegów ma istotne znaczenie dla optymalizacji efektów.
Zazwyczaj zaleca się, aby mezoterapię mikroigłową wykonywać w serii zabiegów (5-6), co 2-3 tygodnie. Regularność zabiegów ma istotne znaczenie dla optymalizacji efektów.
Twarz
600zł
Twarz + szyja
650zł
Twarz + szyja + dekolt
850zł
Złuszczanie (mikrodermabrazja SilkPeel)
+100zł
Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.