Makijaż permanentny

Z czym kojarzy nam się makijaż permanentny? Ciemne, mocno zarysowane brwi lub usta, które pozostają z nami na zawsze? Powyższy opis doskonale przedstawia dawne techniki pigmentowania. Polegała ona  bowiem na głębokim wprowadzeniu pigmentu (z początku pigmentów do tatuowania). Niestety tak wykonany makijaż, był po prostu tatuażem - przykuwał nadmiernie uwagę, bardzo szybko zmieniał kolor, a przy tym utrzymywały się bardzo długo...

Makijaż permanentny Białystok

Makijaż permanentny bardzo ewaluował na przestrzeni ostatnich kilku lat. Sukcesywnie odchodzi się od ciemnej i kanciastej ramki wypełnionej jednolicie pigmentem. Pigmentacja sprzed lat była wykonywana na dużej głębokości (w skórze właściwej), praca była agresywna, stąd występowało większe ryzyko rozlania pigmentu oraz większy dyskomfort dla klientek. Nowoczesny makijaż permanentny jest wykonywany znacznie płycej (na granicy naskórka, a skóry właściwej lub w górnych warstwach skóry właściwej - warstwie brodawkowatej i siateczkowej), dzięki temu praca jest o wiele bardziej bezpieczna i przyjemna zarówno dla klientki jak i linergistki.

W chwili obecnej odchodzi się od cienkich brwi, na rzecz naturalnych, pasujących do kształtu twarzy. Technika "Ombre Brows" jest najpopularniejszą metodą dzięki, której możemy uzyskać bardzo delikatny efekt. Makijaż wykonanywany tą techniką polega na lekkim przejściu kolorystycznym tak, aby fronty oraz górna część brwi była delikatniejsza, a dolna krawędź ciemniejsza, bardziej zaznaczona. W Instytucie wykonujemy również makijaż metodą Powder oraz Instabrows.

Wykonując makijaż permanentny w Białymstoku, przypominamy Pacjentom o tym, że nie jest to makijaż wieczorowy. Ma on przede wszystkim podkreślić naszą urodę, uzupełnić ewentualne ubytki oraz dodawać nam uroku, gdy jesteśmy naturalne - niepomalowane.

Dla kogo makijaż permanentny?

Makijaż permanentny brwi to alternatywa dla tych, którzy nie chcą lub nie mają czasu na codzienne malowanie ich kosmetykami. Jego główną zaletą jest trwałość. Osoby, które decydują się na jego wykonanie, często robią to nie tylko z oszczędności czasu, ale również po to, by poprawić naturalny kształt brwi. Często bywa bowiem, że te są za rzadkie lub nierówne albo pojawiają się w nich prześwity. Makijaż permanentny pozwala uzupełnić wszelkie ubytki oraz sprawić, by łuki wyglądały na bardziej regularne i gęstsze.

IMG_5528  IMG_5527

Kto wykonuje zabieg?

Makijaż permanentny to jedna z pasji Justyny - wykwalifikowanej linergistki. Jej dokładność, skrupulatność i precyzyja są kluczem do pięknego makijażu permanentnego. Justyna ukończyła specjalistyczny kurs (5 dni) w prestiżowej Międzynarodowej Placówce OSINKOWSKA oraz profesjonalne szkolenie w FASHION BROWS ACADEMY. Szkolenia pozwoliło osiągnąć nie tylko umiejętności techniczne, to również doświadczenie w rysunku wstępnym. Jego misterne wykonanie jest gwarancją pięknych brwi współgrających z indywidualnymi cechami twarzy, tj. rysy twarzy, asymetrie, osadzenie gałki ocznej i oczywiście typ karnacji. Zabieg wykonywany jest pod nadzorem doświadczonego lekarza dermatologii i medycyny estetycznej dr Elżbiety Stawowskiej.

W ostatnim czasie w naszej klinice w Białymstoku poszerzyliśmy ofertę o makijaż permanentny ust, nadający naturalny efekt subtelnie podkreślonych warg. Niezbędne do wykonania zabiegu umiejętności zdobyłyśmy na szkoleniu Intense Lips w Akademii Makijażu Permanentnego i Kosmetologii Malwina Skotnicka.

Głębokość pracy

Podczas makijażu permanentnego największa ilość pigmentu wprowadzana jest do warstwy siateczkowej skóry właściwej (górna warstwa skóry właściwej). W internecie znajduje się wiele błędnych informacji na temat głębokości pigmentacji. Czytamy o tym, że dzisiejszy makijaż permanentny wykonywany jest wyłącznie w warstwie naskórka. Jednak odbudowa naskórka trwa 21-28 dni, to czas, którego potrzebują komórki, aby z błony podstawnej migrować na powierzchnię skóry. W tym czasie wszystkie komórki naskórka są wymieniane na nowe. Dlatego jeżeli w trakcie zabiegu do warstwy naskórka wprowadzimy pigment, zniknie on po 3-4 tygodniach.

Jaką techniką wykonujemy makijaż permanentny brwi?

Jeżeli chodzi o podkreślenie brwi, OMBRE, POWDER, INSTABROWS to techniki, jakimi wykonujemy makijaż permanentny. Można liczyć na nasze doradztwo w kwestii doboru odpowiedniej metody – jesteśmy zdania, że aby brwi były wykonane jak najbardziej naturalnie, nieprzerysowanie.

Jak wygląda pigmentacja?

Kształt, kolor i inne cechy makijażu permanentnego linergistka ustala przed rozpoczęciem zabiegu. Zdajemy sobie sprawę jak istotnym elementem jest ustalenie oczekiwanego efektu, dlatego rezerwujemy na taką wizytę dużo czasu, aby wszystko dokładnie ustalić i zapewnić jak największy komfort naszym klientom.

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne), ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można śmiało pokazać się w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywniejsze zabarwienie brwi.

W 7-10 dni po zabiegu zabarwienie blednie o ok. 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu kolor makijażu jest intensywniejszy, nawet przy wykonywaniu delikatnej pigmentacji.

W cenie zabiegu są dwie wizyty – wykonanie makijażu permanentnego oraz korekta. Korekta jest zabiegiem koniecznym w przypadku brwi, który polega na dopigmentowaniu miejsc, w których nie wchłonął się odpowiednio pigment. Każda skóra absorbuje barwnik inaczej dlatego zabieg korekty wykonuje się nie szybciej niż po upływie 1 miesiąca.

Cena

Konsultacja (wliczona w cenę mp, jeżeli klientak zdecyduje się na zabieg) 100 zł
Brwi Ombre, Powder, Instabrows 900 zł
Intense Lips 1000 zł
Obowiązkowa korekta (od 4 do 8 tygodni po zabiegu) GRATIS
Dodatkowa korekta (płatna) 200 zł
Odświeżenie brwi dla stałych klientek (od roku do półtora | od korekty wykonanej w terminie) 500 zł
Remover - usuwanie makijażu permanentnego | 1 zabieg 300 zł

Czas

Zabieg 2,5 - 4 godz.

+48 883 518 518
instytut@drstawowska.pl

Poniżej zdjęcia (bezpośrednio po pigmentacji) niektórych makijaży permanentnych wykonanych przez linergistkę Justynę Legacką.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com