Depilacja laserowa LightSheer Duet

Skuteczna depilacja laserowa w Białymstoku

Jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających trwale oraz skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa Białystok to miasto, w którym w gabinetach Instytutu dr Stawowskiej można poddać się tego typu zabiegom. Dbamy o komfort naszych pacjentów na każdym kroku, a także o to, aby skóra po depilacji stała się jedwabiście gładka, pozbawiona wrastających włosków oraz podrażnień. Zabieg laserowego usuwania włosów polega na trwałym uszkodzeniu korzenia cebulki włosa poprzez naświetlanie światłem lasera. Dzięki temu struktury włosa odpowiadające za ponowny jego wzrost są trwale niszczone, uniemożliwiając ponowną regenerację i odbudowę.

Jakie korzyści przynosi depilacja laserowa?

Największymi zaletami usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy laseroterapii są trwałość oraz skuteczność. Depilacja laserowa w Białymstoku przeprowadzona w klinice dr Stawowskiej zapewnia długotrwałe uczucie komfortu, a także pozwala zaoszczędzić czas, który panie muszą poświęcić na częste powtarzanie zabiegów w warunkach domowych.

lightsheer-duet_2

Laser diodowy LightSheer® Duet™ firmy Lumenis jest najnowocześniejszym i najskuteczniejszym urządzeniem medycznym do usuwania zbędnego owłosienia, pracującym w technologii pulsacyjnej. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA (amerykański Urząd ds. Żywności i Leków) oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

Inowacyjnością lasera LightSheer® Duet™jest możliwość wykorzystywania w trakcie zabiegu dwóch głowic o różnej wielkości:

  • małej głowicy - z systemem chłodzenia, zapewniającym komfort i praktycznie bezbolesność zabiegu,
  • dużej głowicy - z systemem zasysania skóry Vacum, umożliwiającym głębszą penetrację i absorpcję energii. Powiększone okienko zabiegowe pozwala na znaczne skrócenie czasu zabiegu.

Jak działa laser depilacyjny?

LightSheer® Duet™wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy. Wiązka światła emitowana przez laser jest absorbowana przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę i zamieniana na ciepło. Powoduje to uszkodzenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów i destrukcję mieszka włosowego. Jeden impuls laserowy likwiduje od kilku do kilkunastu włosów. Działanie lasera skuteczne jest dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu- anagenu. Pozostałe okresy wzrostowe włosów, katagen i telogen, nie są wrażliwe na działanie lasera. Zjawisko selektywnej fototermolizy pozwala na destrukcję struktur mieszka włosowego zawierających melaninę, bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek

wos

Czy każdy rodzaj włosa można usunąć?

Depilacji najlepiej poddają się włosy grube i ciemne. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych. Po trzech zabiegach około 80-90%. Niewielki, pozostały odsetek, to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji, np. woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi, mogą wymagać przeprowadzenia większej ilości zabiegów.

Ilu zabiegów potrzeba, aby osiągnąć zadowalający efekt?

Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w seriach, minimalnie 3-4 zabiegi. Ilość zabiegów oraz ich efekty, zależą od wielu czynników, takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp, a także ilość, kolor i grubość włosów. W związku z tym, przed rozpoczęciem depilacji, trudno jest precyzyjnie określić ilość planowanych zabiegów, niezbędnych do uzyskania pożądanego efektu.

Warto pamiętać, że uśpione mieszki włosowe, po jakimś czasie, mogą się reaktywować i zacząć produkować nowe włosy. Dlatego, po zakończeniu serii, może być potrzebny zabieg przypominający.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Zabiegu nie przeprowadza się w przypadku ciąży, występowania chorób skórnych, padaczki i choroby nowotworowej. Zabieg nie jest także wskazany przy świeżej opaleniźnie i po użyciu samoopalaczy. Inne ewentualne przeciwwskazania są wykluczane podczas konsultacji poprzedzającej zabieg (może to być stosowanie kosmetyków z retinolem, leków i ziół światłouczulających, czy niedawno wykonany peeling).

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, postępować zgodnie z zaleceniami oraz stosować kosmetyki pielęgnacyjne z wysokimi filtrami UV.

Długoletnie badania kliniczne prowadzone przez firmę Lumenis potwierdzają, że stosowanie do depilacji urządzeń o niewielkiej skuteczności np. kosmetycznych IPL (tzw.fotoepilacji) powoduje tylko częściowe uszkodzenie struktury mieszka włosowego, co sprawia, że trudno jest potem trwale wydepilować włos. Najlepsze rezultaty osiąga się, stosując od początku laser diodowy LightSheer Duet.

Cennik

Konsultacja bezpłatna
Znamię 50zł
Górna warga 110zł
Broda 150-250zł
Baki 100-160zł
Policzki 60-210zł
Szyja 100-150zł
Kark 100-150zł
Linia biała 60-102zł
Brzuch 250-320zł
Tors 250zł
Okolica brodawek sutkowych 100-200zł
Pachy 200zł
Ramiona 250-300zł
Przedramiona 250-300zł
Dłonie 200zł
Uda 420zł
Łydki 420zł
Całe nogi 700-750zł
Bikini 250-420zł
Pośladki 250-320zł
Szpara pośladkowa 120zł
Plecy 250-600zł
Stopy + palce 100zł

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com