Medycyna estetyczna

Usuwanie przebarwień hormonalnych

Zabieg już od: 1600pln

Terapia depigmentacyjna. Depigmentacja skóry - zabieg

Usuwanie przebarwień hormonalnych wymaga zastosowania specjalnych, zaawansowanych preparatów. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom można przywrócić skórze jednolity koloryt oraz zredukować przebarwienia, ale jednocześnie rozjaśnić i ujędrnić skórę, a nawet regulować wydzielanie sebum czy zwęzić pory. 

Skąd się biorą przebarwienia hormonalne?

Przebarwienia hormonalne pojawiają się jako wynik zmian w gospodarce hormonalnej, które to wpływają na produkcję melaniny w skórze. Melanina jest naturalnym pigmentem skóry odpowiedzialnym za jej kolor. W różnych okresach życia, takich jak ciąża czy menopauza, równowaga hormonalna w organizmie ulega zmianie. Takie wahania mogą skutkować zwiększoną lub zmniejszoną produkcją melaniny, co z kolei prowadzi do pojawienia się przebarwień na skórze. 

Do najczęściej pojawiających się zmian należą przebarwienia hormonalne na twarzy, a dokładniej na policzkach, brodzie, nosie, czole. Zmiany nasilają się latem.

Przebarwienia hormonalne na twarzy – jak usunąć? 

Co na przebarwienia hormonalne? Specjaliści oferują różnego rodzaju rozwiązania. Często są to zabiegi, które przeprowadza się w gabinecie, a następnie pacjent kontynuuje je w domu – z wykorzystaniem odpowiednich preparatów. 

I etap może polegać np. na nałożeniu przez lekarza specjalnej maski. Maskę pacjent zmywa dopiero po kilku godzinach, przez ten czas czynniki aktywne pracują na skórze pacjenta i rozpoczyna się proces usuwania przebarwień hormonalnych. Celem aplikacji produktu jest intensywne dostarczanie skórze substancji depigmentujących. Czas aplikowania kosmetyku jest ustalany przez lekarza – znaczenie ma tu zarówno rodzaj skóry, jak i nasilenie przebarwień hormonalnych. 

Kolejny krok to pielęgnacja domowa, której harmonogram i zakres ustala lekarz – dla każdego pacjent indywidualnie. Przebarwienia na twarzy hormonalne usuwa się długo, kuracja jest przemyślana na minimum 3 miesiące, zazwyczaj trwa pół roku, jednak w przypadku wyjątkowo intensywnych zmian czas trwania terapii może wynieść nawet rok. Należy ściśle stosować się do zaleceń specjalisty, ponieważ przerwanie terapii może spowodować ponowne pojawienie się przebarwień hormonalnych. 

Przebarwienia hormonalne na twarzy – jak działają preparaty? 

Jak działają preparaty na przebarwienia hormonalne? W terapii wykorzystuje się substancje hamujące tyrozynazę, czyli enzym kluczowy dla procesu tworzenia się melaniny. Kuracje depigmentujące pozwalające na usuwanie przebarwień hormonalnych to m.in.: 
- kwas azelainowy oraz kojowy – to one odpowiadają za blokowanie syntezy tyrozynazy, ponadto działają antybakteryjne i regulują wydzielanie sebum,
- α-arbutyna – również hamuje syntezę tyrozynazy,
- wyciąg ze szczawiu – kolejny składnik blokujący tyrozynazę, oprócz tego przeciwdziała rumieniowi,
- kompleks Tyrosinol
– hamuje syntezę barwnika melaniny, 
- aloes – działa kojąco i łagodząco, 
- niacynamid – ma właściwości przeciwzapalne,
- etoksydiglikol – działa odmładzająco, podobnie jak witamina A
- witamina E – walczy z wolnymi rodnikami, 
- witamina C – wzmacnia naczynia krwionośne, odmładza.

Wskazania do wykonania zabiegu

Na usuwanie plam i przebarwień hormonalnych decydują się osoby borykające się z takimi problemami jak: 
- przebarwienia skóry różnej wielkości oraz o różnej lokalizacji,
- ostuda,
- nasilone piegi,
- plamy starcze,
- nierówny koloryt skóry. 

Tego rodzaju zabiegi są również dedykowane osobom ze skórą łojotokową oraz dojrzałą.  

Usuwanie przebarwień hormonalnych – przeciwskazania

Z zabiegów nie można korzystać w poniższych przypadkach:
- ciąża i okres karmienia piersią, 
- infekcje bakteryjne i wirusowe,
- alergie,
- uczulenie na składniki preparatu,
- trwała ekspozycja na słońce.

Skutki uboczne po usuwaniu przebarwień

W pierwszych dniach po wykonanym zabiegu skóra może wykazywać objawy podrażnienia i zaczerwienienia. Może pojawić się też intensywne złuszczanie naskórka, co jest typowym zjawiskiem. Możesz odczuwać także napięcie skóry, uczucie pieczenia oraz zwiększoną wrażliwość na dotyk. Kluczowe jest stosowanie skutecznej ochrony przed słońcem. 

Cennik:

Terapia depigmentacyjna - Usuwanie przebarwień hormonalnych

Zabieg Cosmelan / Dermamelan + krem Cosmelan /Dermamelan do kuracji domowej

1600zł

Zabieg Cosmelan / Dermamelan + krem Cosmelan / Dermamelan do kuracji domowej + Melan recovery cream + Melan pigment control

2000zł

Zabieg Dermamelan (nowa procedura)

2200zł

Zabieg wykonuje:

Elżbieta Stawowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Więcej informacji
search

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie, wyślij wiadomość mailową lub skorzystaj z poniższego formularza. Jeden z naszych ekspertów z przyjemnością pomoże Ci i odpowie na wszystkie pytania.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało przesłane.
Upss! Coś poszło nie tak.
Jeden z lekarzy wskazuje godziny otwarcia instytutu.
Umów wizytę
Wróć na górę
arrow_upward