blefaro


Plastyka powiek inaczej  blefaroplastyka, jest to zabieg chirurgiczny, obejmujący powieki górne, dolne lub obie jednocześnie, wykonywany ze wskazań okulistycznych lub kosmetycznych.
 


Na czym polega i jak przebiega zabieg?

Zabieg  polega na wycięciu nadmiaru skóry powiek, z wycięciem  lub bez tkanki tłuszczowej oczodołu. Można go  wykonać metodą  tradycyjną  przy pomocy skalpela lub przy użyciu lasera. Nacięcia na skórze  górnych i  dolnych powiek  są  wykonywane  w naturalnych  załamaniach  powiek, co pozwala na ukrycie blizn przy otwartych oczach.  Zakładane są szwy, które usuwane są w 5 dobie po zabiegu. Przeprowadza się go  zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjenta w znieczuleniu ogólnym. Zabieg zazwyczaj  trwa około godziny. 

Na czym polega różnica między metodami ?

W porównaniu do klasycznej metody chirurgicznej, zabieg przy użyciu lasera jest bezkrwawy, charakteryzuje się szybszym okresem rekonwalescencji. Dzięki temu, że laser w trakcie cięcia równocześnie koaguluje naczynia, ogranicza krwawienie, minimalizuje ryzyko powstawania obrzęków i  rozległych siniaków,  a tym samym  przyśpiesza proces gojenia, 

Jak często wykonujemy zabieg ?

Plastykę powiek górnych i dolnych można wykonać do dwóch razy w życiu. 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu utrzymuje się od  5 do 20 lat.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją okulistyczną na której przeprowadzane jest badanie i omawiane możliwe metody leczenia. Przed zabiegiem pacjent powinien wykonać zalecone badania.


 

 
Cena
Plastyka powiek górnych 2500 zł


Czas
Zabieg 60 - 90 min.
 

+48 883 518 518
instytut@drstawowska.pl
Nasza strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem