Redukcja zmarszczek toksyną botulinową

Zabieg toksyną botulinową w Białymstoku

W naszym Instytucie Medycyny Estetycznej i Dermatologii wykonujemy wiele zabiegów, które są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Do najbardziej popularnych należy redukcja zmarszczek mimicznych przy użyciu toksyny botulinowej. Białystok to miasto, gdzie znajdziemy wiele placówek zajmujących się medycyną estetyczną. Jedną z nich jest gabinet dr Stawowskiej, w którym wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone produkty o niskim stężeniu substancji znanej jako toksyna botulinowa. Instytut Medycyny Estetycznej zaprasza wszystkie osoby, które zmagają się ze zmarszczkami czołowymi czy tzw. lwią zmarszczką między brwiami oraz problemami typu nadpotliwość, połowiczny kurcz twarzy czy nadmierne napięcie mięśni. Ile kosztuje zabieg w Białymstoku? Informujemy, że to jedno z najtańszych miast, gdzie warto skorzystać z takiej usługi.

 

Jak wygląda zabieg, a także ile trzeba czekać na pierwsze efekty? Aplikacja odbywa się przy użyciu cienkiej igły i strzykawki. Początek działania toksyny botulinowej jest widoczny już po kilku dniach, a ostateczny rezultat po upływie miesiąca. Optymalne efekty terapii można osiągnąć po wykonaniu kilku zabiegów. 

Oto kilka najważniejszych informacji na temat niechirurgicznej metody liftingu twarzy:

 • zabieg jest praktycznie bezbolesny i trwa maksymalnie 30 minut,
 • efekt zastosowania toksyny botulinowej utrzymuje się około 6 miesięcy,
 • istnieje szereg zaleceń pozabiegowych, takich jak: unikanie pochylania głowy przez kilka godzin, chodzenia na saunę czy solarium,
 • przeciwskazania do zabiegu dotyczą, m.in. kobiet w ciąży oraz osób przyjmujących antybiotyki z określonej grupy leków.

Toksyna botulinowa jest silnie działającą substancją, powodującą czasowe zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a unerwianymi przez nie mięśniami. Efektem działania tej substancji jest relaksacja mięśni i wygładzenie zmarszczek.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej należą do najpopularniejszych metod wygładzania zmarszczek. Przeznaczone są dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek, głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Ich powstawanie wiąże się z żywą mimiką twarzy i dlatego występują one często już u bardzo młodych osób. Zabiegi są nieinwazyjne, bezpieczne, dają szybkie i zauważalne przez otoczenie efekty, dlatego też pacjenci chętnie do nich wracają.

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest stosunkowo prostym zabiegiem, wykonywanym w warunkach ambulatoryjnych. Polega na iniekcji w tkankę podskórną i mięśnie niewielkiej dawki botuliny, co pozwala na uzyskanie efektu wygładzenia zmarszczek. Szczegółowe badania diagnostyczne poprzedzające zabieg, nie są wymagane, a bezpośrednio po jego zakończeniu, pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.

Jakie są wskazania do zabiegu?
 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • przyjmowanie antybiotyków, aminoglikozydów (tetracyclina, linkomycyna, gentamycyna, neomycyna i streptomycyna),
 • przewlekłe choroby autoimmunologiczne, np. RZS,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie).

Po zabiegu uzyskamy młodszą i gładszą skórę. Rysy twarzy pozostaną takie same, natomiast wygładzają się zmarszczki. Rezultaty zastosowania botoksu są spektakularne i widoczne w ciągu zaledwie kilku dni po zabiegu. Pełnego efektu spodziewamy się około 14 dnia. Wtedy też zapraszamy na kontrolę, podczas której, jeżeli jest potrzeba, wykonujemy korektę. Efekt po zabiegu przeciwzmarszczkowym utrzymuje się średnio przez 3 do 6 miesięcy i jest uzależniony od indywidualnych cech organizmu.

 

+48 883 518 518
instytut@drstawowska.pl

 • Dodaj link do:
 • facebook.com