APTOS - nici liftingujące

APTOS – nazwa pochodzi od łacińskiego słowa ANTI PTOSIS - przeciwko opadaniu. To jedyne nici na rynku, które faktycznie liftingują i rewitalizują tkanki.

 

Za skutecznością metod Aptos stoją zaawansowane technologie opracowane przez zaangażowanych, od  ponad 20 lat w ten projekt, lekarzy z rodziny Sulamanidze, którzy  na co dzień pracują z pacjentami, wsłuchują się w ich potrzeby oraz obserwują i analizują efektywność podejmowanych działań przeciwstarzeniowych.

 

Dzisiaj Aptos może poszczycić się 18 patentami, w tym 8 międzynarodowymi oraz licznymi światowymi nagrodami, w tym 5 prestiżowymi nagrodami Anti-Aging Beauty Trophies: trzykrotnie za „Najlepszą Nić Liftingującą”, za „Najlepszą rekonstrukcję twarzy” dla dr Konstantina Sulamanidze oraz  za „Najlepszą kliniczną korektę nosa” dla dr Albiny Kajaia.

 

W Polsce metody Aptos, zostały trzykrotnie nagrodzone Perłą Dermatologii Estetycznej - w 2013 roku jako „Najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu”, 2017 roku w kategorii „Łabędzia szyja” oraz 2018 roku w kategorii "Harmonia Piękna”.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Zabieg poprzedzony jest konsultacją medyczną w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej. Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne w obszarze planowanego zabiegu, opryszczka, leczenie stomatologiczne, tendencje do bliznowców i przerostu blizn, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym. W zależności od wskazań zabiegowych u Pacjenta (wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek) lekarz dobiera odpowiednie metody APTOS, tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie nici stałych APTOS (polipropylenowych).

 

OPIS ZABIEGU:

Zabiegi Aptos wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i polegają na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

 

ZALECENIA POZABIEGOWE:

W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.

 

MECHANIZM DZIAŁANIA NICI APTOS:

 • wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,

 • wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je we właściwej pozycji,

 • materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.

 

ATUTY NICI APTOS:

 • zabieg na twarz i ciało, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn,

 • przywraca naturalny wygląd tak ceniony przez klientów klinik medycyny estetycznej, (w szczególności mężczyzn), nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek,

 • bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia,

 • nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji,

 • użyte materiały są w pełni wchłanialne i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat,

 • produkty APTOS są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi,

 • szeroki wybór rozwiązań APTOS pozwala lekarzowi na indywidualne dopasowanie techniki zabiegowej do potrzeb i oczekiwań Pacjenta,

 • zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy APTOS.

 

 


+48 883 518 518
instytut@drstawowska.pl

 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com