APTOS - nici liftingujące

APTOS – nazwa pochodzi od łacińskiego słowa ANTI PTOSIS - przeciwko opadaniu. To jedyne nici na rynku, które faktycznie liftingują i rewitalizują tkanki.

 

Za skutecznością metod Aptos stoją zaawansowane technologie opracowane przez zaangażowanych, od  ponad 20 lat w ten projekt, lekarzy z rodziny Sulamanidze, którzy  na co dzień pracują z pacjentami, wsłuchują się w ich potrzeby oraz obserwują i analizują efektywność podejmowanych działań przeciwstarzeniowych.

 

Dzisiaj Aptos może poszczycić się 18 patentami, w tym 8 międzynarodowymi oraz licznymi światowymi nagrodami, w tym 5 prestiżowymi nagrodami Anti-Aging Beauty Trophies: trzykrotnie za „Najlepszą Nić Liftingującą”, za „Najlepszą rekonstrukcję twarzy” dla dr Konstantina Sulamanidze oraz  za „Najlepszą kliniczną korektę nosa” dla dr Albiny Kajaia.

 

W Polsce metody Aptos, zostały trzykrotnie nagrodzone Perłą Dermatologii Estetycznej - w 2013 roku jako „Najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu”, 2017 roku w kategorii „Łabędzia szyja” oraz 2018 roku w kategorii "Harmonia Piękna”.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Zabieg poprzedzony jest konsultacją medyczną w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej. Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne w obszarze planowanego zabiegu, opryszczka, leczenie stomatologiczne, tendencje do bliznowców i przerostu blizn, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym. W zależności od wskazań zabiegowych u Pacjenta (wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek) lekarz dobiera odpowiednie metody APTOS, tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie nici stałych APTOS (polipropylenowych).

 

OPIS ZABIEGU:

Zabiegi Aptos wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i polegają na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

 

ZALECENIA POZABIEGOWE:

W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.

 

MECHANIZM DZIAŁANIA NICI APTOS:

 • wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,

 • wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je we właściwej pozycji,

 • materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.

 

ATUTY NICI APTOS:

 • zabieg na twarz i ciało, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn,

 • przywraca naturalny wygląd tak ceniony przez klientów klinik medycyny estetycznej, (w szczególności mężczyzn), nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek,

 • bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia,

 • nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji,

 • użyte materiały są w pełni wchłanialne i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat,

 • produkty APTOS są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi,

 • szeroki wybór rozwiązań APTOS pozwala lekarzowi na indywidualne dopasowanie techniki zabiegowej do potrzeb i oczekiwań Pacjenta,

 • zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy APTOS.

 

Cena
Aptos Exellence Visage (10szt.) 4500 zł
Aptos Exellence Visage Soft (10szt.) 3500 zł
Aptos Nano Vitis (pod oczy) 1200 zł
Aptos Nano Vitis (podbródek) 1800 zł


Czas
Zabieg 1 - 2 godz.

 +48 883 518 518
instytut@drstawowska.pl

 

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com